تبلیغات
صلح دوستی , برادری و برابری از نیکبختی های انسان است - از استقبال پرشور و بی نظیر دوستان در فرودگاه امام خمینی تا وداع تلخ روز آخر

«کسی که «امروز» آگاه‌تر از «دیروز» نباشد انسان خردمندی نیست.»


Admin Logo
themebox Logo
«دوست دارم اسلحه را زمین بگذارید چرا که کمکی برای حفظ جان و انسانیت شما نمی‌کند. با سلاح برداشتن و وارد جنگ شدن هیتلر و موسولینی‌ها را دعوت می‌کنید تا وارد کشور شما شوند و داشته‌هایتان را به یغما ببرند. اگر این آقایان محترم تصمیم بگیرند کشورتان را اشغال نمایند آنها را پس می‌زنید. اگر شما را در بیطرفی خود رها نکردند آنگاه زن و مرد و کودک از خاک خود دفاع خواهید کرد واجازه نخواهید داد به اهداف خود برسند.» ماهاتما گاندی
تاریخ:سه شنبه 24 بهمن 1391-02:24 ق.ظ

از استقبال پرشور و بی نظیر دوستان در فرودگاه امام خمینی تا وداع تلخ روز آخر

از استقبال پرشور و بی نظیر دوستان در فرودگاه امام خمینی تا وداع تلخ روز آخر


روز شنبه تاریخ ٢٢ دسامبر ٢٠١٢ میلادی ساعت ١٣:٥٠ دقیقه فرودگاه بین الملی " ایر لاندا" استكهلم را برای دیدار دوستان، بستگان، اشنایان وهم چنین عزیز ترین كس در زندگی ام به مقصد تهران ترك گفتم. خدمه هواپیما مسافت استكهلم- تهران را با یك ساعت سوخت گیری كه قرار بود در " مجارستان " انجام گیرد ٧:٤٠ دقیقه اعلام كرد . برای من كه اولین بار در طول عمرم سوار هواپیما شده بودم، كمی عجیب وهم زمان لذت بخش بود. در كنار پنجره نشسته بودم و فكرم مشغول مسیر كه نزدیك به یك سال و نیم طول كشید تا به مقصد برسم حال با هفت ساعته قرار است بر گردم بود.در هوا كوهای ابر خیلی تماشای و دیدنی بود. هواپیما با سرعت ٧٨٦ كیلومتر در ساعت در حالی طی نمودن مسیر استكهلم - تهران بود تا اینكه بعد از هفت ساعت و طی نمودن هزاران كیلومتر خدمه هواپیما با اعلامیه مسافرین محترم هواپیما در حال كم كردن ارتفاع است وتا دقایق دیگر به " فرودگاه بین المللی امام خمینی "به زمین خواهد نشست، لطفا كمربندی ایمینی خود را بسته وصندلی را به حالت اولیه برگردانید شادی را در وجودم دو چندان كرد. اینگار دوری ولحظه شماری واقعا به سر امده وهمه چیز مهیاست تا دوباره بعد از پنچ سال برادرم، پسر عمویم، پسر مامایم، پسرخالم و از همه مهمتر خانواده " خصورم" كه بی صبرانه در فرودگاه نزدیك به دوساعت منتظر من بودند بیبینم. اری مژده بدی به یار كه دوری به سر امد.
ساعت ١٢ شب به وقت تهران هواپیما به زمین نشست ومن با خونسردی وخوش حالی تمام روان دری خروجی شدم. از انجایكه پرواز فرانكفورت - تهران كمی زود تر از ما به زمین نشسته ، و در واقع دو پرواز پشت سرهم به زمین نشسته بود و به همین جهت صف های طولانی به دری خروجی ایجاد شده بودند. بعد از گذراندن صف طولانی و دریافت چمدانم به سوی دوستان كه با دسته های گل به فرودگاه امده و ساعت ها به خاطر تأخیر كه داشیتم در فرودگاه منتظر ماندند تا از من حقیر استقبال نماید رفتم و مورد استقبال گرم عزیزان، بزرگان ، برادران و هم چنین خردسالان قرار گرفتم. جا دارد كه همین جا از یكایك این دوستان بی نهایت گرامی تشكر وقدر دانی نمایم. همه ی دوستان وبرادران لطف كردن من حقیر را قابل دانستند به خودشان زحمت دادن و من افتخار میكنم كه قوم وخویش مثل شما دارم ،شما تكیه گاه بزرگ برای من هستید. 
در مدت اقامت ٢٨ روزه ای كه داشتم از شرقی ترین جای تهران تا غربی ترین، از پاین ترین نقطه تا بالا ترین نقطه واز اطاق كارگری تا ویلای بالا شهری تهران همه به خود شان زحمت و به من افتخار دادند دعوت كردند تا یك شب در فضای صمیمی عشق، مهر و محبت در كنار هم باشیم. خاطرات زیبای تهران وهم چنین مهمان نوازی دوستان و برادران تا ابد در ذهن من باقی خواهد ماند. وقت من با روز های خوشی كه داشیتم به سرعت سپری می شد و من به دو دلیل با وجود كه سه هفته از درسهایم عقب می افتادم مجبور شدم وقتم را یك هفته تمدید كنم. 
اولا: كارهایم در سفارت جمهوری إسلامی افغانستان به خاطری كم كاری كارمندان سفارت ناتمام مانده وهم چنین عزیزان اسرار داشت كه یك هفته وقت بگیرم. 
ثانیا: دوست نداشتم بدون ارادت به غریب غربا و بوسیدن ضریح مقدس آغا امام رضا(ع) برگردم

دنیا هنوز تشنه یک جرعه سیب توست

چشمش پی اجابت امن یجیب توست

لطفت نسیب هر دو جهان شد عیب نست

تو اشنا ترینی و غربت نصیب توست


لذا قبل از برگشتنم به "سوید" پنج روز قبل با خانمم عازم مشهد مقدس شدیم وبد نیست كه از تاخیری وهم چنین توصیه های به شما دوستان كه قصد دارید به مشهد هوای سفر نماید كنم. أولا كه به هیج وجه با شركت هواپیمای " زاگرس" سفر نكنید، چون بی مسولیت اند تأخیر دارد و هم چنین هواپیمای شان قدیمی و بی كفیت اند. 
ثانیا اگر كمی از پرواز عقب بیفتید، حتی اگر هواپیما در حال بارگیری باشد به بهانه ی كه شما سر وقت نیامدید پرواز تان را از دست خواهی داد. أن وقت دو راه دارید اول اینكه پیاده بیاید (شوخی كردم ) كه امكان پذیر نیست و یا بلیط همان پرواز كه شما داشتید بخرید، در حالی كه اكثریت شركت هوای چنین قانون اصلا ندارد كه بلیط پرواز نام برده را دو بار به مشتری شان بفروشد. ما یك ساعت در تهران تأخیر داشیتم ویك نیم ساعت در مشهد مقدس.

در فرودگاه مشهد مسافرین به همان دلائل كه ذكر نمودم سر وصدای زیادی بر پاكردند البته حق به جانب بودند. به همین خاطر مواظب باشید فریب تبلیغات شركت هوای " زاگرس" را نخورید. 
بوسیدن ضریح اقا امام رضا(ع) افتخار بزرگ بود كه بعد از سالهال نسیبم شد.

 اری ما امام رضا (ع) داریم که داد و دهش حضرتش هزار فریدون را انگشت بر دهان می کند. باید به طلب بر حضرتش برویم و دست از طلب نداریم, چون باید کام جان گرفتاز این اقا ویا جان را به قرب جانانه بر کشید و یا گذاشت که جان از بدن فارغ شود و حرف این است و قصه ان که شاعر می گوید:

دست از طلب بر ندارم تا کام من براید..

یا جان رسد به جانان, یا چان زتن براید

و زایر چنین حالی باید داشته باشد و تو داری  و هرچه به حرم نزدیک تر می شوی این شوق در تو افزون می شود. نگاهت به حرم است و اصلا متوجه اطراف نیستی. حتی حواست به فرشته ها هم نیست که به تمشا امده اند و کبوترهای که پروزاشان انگار استقبال از توست.حتی نگاه مردم را حس نمی کنی, نگاه همه به توست و نگاه تو به حرم و ..... گویا سال ها مکتب اموز حضرت عشق بوده ای و خوب دریافته ای این را که :

گر شبی در خانه جانانه مهمانت کنند

گول نعمت را مخور مشغول صاحب خانه باش


هنگامی كه به حرم مطهر مشرف شدم از اقا امام الرضا (ع) دو مطلب را تقاضا كردم: 
١) توفیق همه ی جوانان جامعه ای ما در علم و دانش
٢) عدالت، برابری و برادری در افغانستان باستان
در مدت اقامت كمی كه در مشهد داشتیم خیلی زمان خوش سپری كردیم تا اینكه دو باره به تهران برگشتیم و روزهای به یاد ماندنی بادوستان در تهران وهم چنین مشهد مقدس كه از همه به یاد ماندنی تر بود رفته رفته به اخر رسیده و امده وداع میشدیم. 
اری این یك حقیت است " خوشی ها زود گذرند" تا اینكه روز آخر فرا رسید خلاصه كنم وداع تلخ داشتیم با دیدیه گریان هم دیگر را ترك گفتیم.
وه كه چه دور افتادم..
از ان همه شبهای قشنگ و زیبا...
در آخر تشكر ویژه ای می كنم از جناب اقای صادقی (خصورم) واقعا مرد بزرگ، متدین، دیندار و شریفی است. وهم چنین از اقای شفای گرامی ( پسرخاله ام) كه بند را در كارهایم یاری زیادی نمودند. 
و من الله التوفیق
عصمت الله محمدی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


How do you get Achilles tendonitis?
دوشنبه 27 شهریور 1396 08:14 ب.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you
relied on the video to make your point. You obviously know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to
your blog when you could be giving us something informative to read?
=.....@++==r
سه شنبه 8 اسفند 1391 05:22 ق.ظ
عاشق یک لحظه نگاهت
سه شنبه 24 بهمن 1391 05:31 ق.ظ
لیلی ز ِفراق ِیـار ، مجنون گشته

دل ازغـم ِانتـظار، پُر خون گشته

گوینـد که می آیی و خـواهی آمد

آندم که تنم به خاک مدفون گشته


نسیم سحر ( زرناز )
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر